Studio

Projekty architektoniczne.

Dlaczego projektowanie architektoniczne jest ważne?

Architektura to sztuka i wiedza w jaki sposób kształtować przestrzeń w celu osiągnięcia efektywnych i komfortowych warunków życia. Jednocześnie planowanie wymaga ciągłego poszukiwania nowych lepszych form bardziej odpowiednich dla okresu powstania.

Słońce przebijające się przez gęsty las.

Światło w architekturze

Dlaczego zrównoważony rozwój ksztatuje projekt od samego początku?

Turbiny wiatrowe stojące na trawiastej równinie, na tle błękitnego nieba.

Nowoczesne metody pracy oraz rozwiązania technologiczne

Słońce świeciło nad granią schodzącą do brzegu. W oddali po drodze jedzie samochód.

Dlaczego etap koncepcji jest tak ważny?

Modele 3D i technologia BIM

Etap opracowania koncepcji architektonicznej jest kluczowym punktem w procesie projektowania budynku, gdzie architekci analizują wymagania klienta i warunki lokalne. W tym etapie przeprowadza się badania urbanistyczne oraz tworzy wstępne szkice i koncepcje, które będą podstawą dalszych prac projektowych. Architektoniczna koncepcja musi uwzględniać funkcjonalność, estetykę oraz zgodność z przepisami budowlanymi, aby zapewnić harmonijne i efektywne rozwiązanie projektowe.

Studio Architektura & Design

Architektura & Design Architekt Węsierska to minimalistyczna pracownia architektoniczno-graficzna, której celem jest rozwijanie koncepcji zrównoważonego rozwoju. W odpowiedzi na wyzwania stale zmieniającego się rynku projektowego, firma zwiększa wydajność i skuteczność dzięki zaawansowanym narzędziom projektowania 3D i technologii BIM. Dlatego też, zespół ekspertów tej niewielkiej, multidyscyplinarnej pracowni projektowej zajmuje się zarządzaniem złożoną siecią wielu projektów architektonicznych i budowlanych. Od kilku lat, Architecture & Design − Interior Architecture Studio jest również niezależnym wykonawcą w systemie design-build.

W ciągu ostatnich lat firma wdrożyła standard domów pasywnych w licznych osiedlach mieszkaniowych o małej i dużej skali. Najbardziej istotne projekty poprawiające efektywność energetyczną i kosztową budynków publicznych, obecnie w fazie realizacji, uczestniczą w programach związanych z zrównoważonym rozwojem i konkursach na dotacje z Funduszu Efektywności Energetycznej UE. Jednocześnie zespół projektowy stawia sobie za cel stworzenie domu zrównoważonego w standardzie high-tech, wyposażonego w innowacyjne rozwiązania technologiczne, inteligentne systemy sterowania i odnawialne źródła energii.

Architectura & Design Studio Renata Stefania Węsierska to dynamiczna firma oferująca kompleksowe usługi z zakresu projektowania wnętrz oraz realizacji inwestycji. Nasza specjalizacja obejmuje szeroko rozumianą architekturę zrównoważoną, aranżację wnętrz oraz renowację budynków zabytkowych. Działamy na zasadzie pełnego wsparcia wielobranżowego, zapewniając naszym klientom kompleksową obsługę na każdym etapie projektu i budowy. Nasze projekty charakteryzują się innowacyjnością,

Zielony i brązowy krajobraz wiejski prowadzący do jasnoniebieskiego oceanu i lekko zachmurzonego nieba, wykonany farbami olejnymi.
Zbliżenie, abstrakcyjny widok na architekturę.

Zarządzanie projektem

Współpraca z klientem

Architektura zrównoważona

Sztuka kształtowania przestrzeni budynku wraz z otoczeniem

Zielony i brązowy krajobraz wiejski prowadzący do jasnoniebieskiego oceanu i lekko zachmurzonego nieba, wykonany farbami olejnymi.