Architektura wnętrz komercyjnych

Przestrzeń komercyjna wymaga elastycznego planowania wnętrz, łączącego wielofunkcyjne przeznaczenie pomieszczeń. Przewodnia idea aranżacji musi uwydatniać integralność przestrzeni poprzez umiejętne rozplanowanie elementów dekoracji, symetrycznych lub asymetrycznych. Każdy nowoczesny projekt może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta, ale powinien również cechować się płynnością i lekkością przyjętych rozwiązań. Oczywiście, na planowanie wnętrz składa się co najmniej kilka czynników wyjściowych takich jak dostępna powierzchnia, kubatura czy nasłonecznienie. Pomieszczenia i obszary z ograniczonym dostępem światła dziennego wymagają uzupełniających rozwiązań w zakresie oświetlenia.

Wnętrza komercyjne obejmują przestrzeń w nowoczesnych budynkach z szklanymi fasadami kurtynowymi i innowacyjnymi systemami instalacyjnymi, oraz w obiektach konwencjonalnych, czy nawet zabytkowych.

Na końcowy efekt estetyczny wpływ mają doskonale rozłożone kontrasty i cienie, rozplanowanie powierzchni, odpowiednio dobrane kolory, faktury i wzory oraz systemy oświetleniowe i meble.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *